Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – dobry początek sezonu kapusty

Na początku 2021 roku pojawiły się w Holandii obawy o rynek kapusty. Ale w końcu rynek ten się ożywił i ostatnie zapasy sprzedano po dość dobrych cenach. „Hodowcy, którzy byli cierpliwi, ze wszystkimi związanymi z tym ryzykiem, zostali nagrodzeni w zeszłym sezonie”, mówi Martin Bolhuis z holenderskiego stowarzyszenia producentów Tuindersbelang.

 

Ostatnia biała kapusta sprzedawała się po całkiem niezłych cenach. A czerwona była nawet trochę droższa. Popyt był z całej Europy. Ostatnie partie starej kapusty trafiła do Wielkiej Brytanii.”

 

Nowy sezon kapuściany zaczyna się bardzo dobrze cenowo. „Nowe kapusty 9/10 zaczynały się od ponad 0,30 euro. Ta cena wynosi teraz około 0,20 euro. Małe rozmiary sprzedają się za około 0,40 euro. To też niezła kwota”, mówi Martin. „Czerwona kapusta jest nawet na poziomie około 0,50 euro. Sprzedają się dość duże ilości. Co niezwykłe, eksport również ruszył już do Europy Wschodniej. Izrael i Anglia kupują jednak również duże ilości naszej kapusty.”

 

Perspektywy generalnie nie są złe. Inaczej nie mielibyśmy takich cen. Powierzchnia nieco się skurczyła. Na większości działek kapusta rośnie trochę przypadkowo. Są rzędy główek dużych wymieszanych z małymi. Działki tutaj, w [niderlandzkim] regionie kapusty, również ucierpiały w znacznym stopniu od wody. Jak rozległe to będą straty, dopiero się okaże. W końcu to wciąż kapusta"- konkluduje Martin.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE