Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia - stabilny handel marchwią

Holenderski rynek marchwi charakteryzuje się stabilnością. Popyt jest stosunkowo ograniczony, a nabywcy płukanej marchwi są bardzo zainteresowani ceną. Natomiast sprzedawcy nie chcą obniżać dalej cen w tym momencie w sezonie przechowywania. Uważają oni, że obecne oferty są już mizerne lub wręcz nieopłacalne.

Według kilku wtajemniczonych jest to cicha strona w biznesie marchewkowym. Sezon na marchew polną już się skończył, jej jakość zbytnio spadła. Przy obecnych cenach za marchew płukaną, marchew z przechowalni może być, według przedstawicieli firm myjących, tylko droższa. W rezultacie handel dobrą marchewką jest obecnie niewielki. Rynek jest zablokowany, ponieważ kupujący i sprzedający nie są zbyt skłonni do poddania się. To, że styczeń jest słabym miesiącem dla handlu zdarza się częściej niż zwykle i według uczestników rynku nie musi to nic mówić o reszcie sezonu.

Jakość zaskakuje co jakiś czas
Jakość holenderskiej marchwi zwraca uwagę. Ponieważ marchew przez długi czas była poza gruntem, podczas przechowywania nie zwracano na nią większej uwagi. Teraz, gdy patrzymy na to, co jest w chłodniach, ujawniają się pewne niespodzianki. Ogólnie rzecz biorąc, marchew jest dobra, a nawet doskonała, ale są też partie, które wbrew oczekiwaniom producenta dość szybko się psują. Ta podaż zaczyna trochę ciążyć na rynku. Oczywiście nie mówi to nic o rynku dobrej marchwi, ale podaż gorszej marchewki generalnie nie sprzyja ogólnemu nastrojowi.

Notowania DCA dla marchwi B pozostawały w 2. tygodniu na tym samym poziomie co w tygodniu wcześniejszym, czyli od 8 do 12 euro za 100 kg. Jeśli chodzi o handel dobrą marchwią, to większość transakcji odbywa się po 9 do 10 euro. Marchew z plamkami lub innymi drobnymi problemami jakościowymi można jeszcze przy odrobinie szczęścia sprzedać, ale tylko po absolutnie najniższych cenach. Średnia cena marchwi wielkości C utrzymała pozom 9,00 euro/100 kg.

Słowa kluczowe: marchew, ceny marchwi, warzywa, Holandia
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE