Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – wystartował sezon truskawkowy

W Royal Berry rozpoczął się sezon truskawkowy. Od początku marca hodowca z holenderskiej prowincji Gelderland zaczął zbierać truskawki Malling Centenary, a w zeszłym tygodniu Elsanta również była gotowa do zbioru. Malling Centenary to tradycyjnie wczesna odmiana. W tej chwili hodowcy tej odmiany są u szczytu produkcji. „Jakość, smak i okres przydatności do spożycia są naprawdę doskonałe”, mówi Jan van Genderen. Zwiększa się również ilość Elsanty.

Tak jak popyt, który w tej chwili również rośnie. Jednak ceny są nadal stosunkowo niskie. „Hiszpania ma znaczną obecność na rynku, co utrudnia nam tę wiosnę.”

Podbijanie rynku
Ze względu na okres przydatności do spożycia, holenderskie truskawki nadają się do wysyłki do wszystkich miejsc docelowych. W przypadku Royal Berry są to obecnie głównie niemieckie i holenderskie sklepy detaliczne. „Popyt rośnie, ponieważ zaczyna być coraz bardziej słonecznie, co jest dobrą rzeczą. Jak tylko ludzie posmakują naszych truskawek, podbijemy rynek, ponieważ w tym roku znów są pyszne.”

Zimno
Od połowy maja dostępne będą również odmiany Favori i Furore z zewnętrznych szklarni Mini-Air. Ze względu na niedawną zimną pogodę konieczne były w tym celu pewne środki ostrożności. „Od niedzieli do poniedziałku w nocy nieustannie podlewaliśmy dach, aby przeciwdziałać mrozowi, aby nie wyrządził szkód uprawom. Na szczęście wszystko dobrze się rozwija, więc możemy sprawić by był to wspaniały sezon.”

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE