Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Jabłkowe I love you

2021-02-12 12:46

Pojutrze Walentynki. Święto co prawda zapożyczone z Zachodu, ale już na dobre wpisane w polską obyczajowość. Tradycją jest, że w Walentynki najbliżsi obdarowują się różnego rodzaju upominkami. Od kilku lat popularne wśród polskich konsumentów są jabłka z napisem „Kocham Cię” i „I LOVE YOU”. Owoce te są także coraz chętniej produkowane przez polskich sadowników, pomimo, że produkcja jest dość skomplikowana.

Wpierw bowiem należy przygotować szablon, zrobić z niego naklejkę, a następnie umieścić ją na owocu jeszcze zanim zacznie się „rumienić”. Do tego celu należy wybrać odpowiednie jabłka (odmiany mocno wybarwiające się na czerwono) i mozolnie umieszczać kolejne naklejki na powierzchni skórki. W czasie dojrzewania owoców trzeba dbać o dostęp światła w te partie korony, w których umieszczone są szablony, tak aby jak najlepiej się wybarwiły.

Producenci tak przygotowane owoce oferowali na początku lutego po 1,50-1,80 zł za sztukę. W bieżącym tygodniu, tuż przed Walentynkami ceny zaczynają się od 1,00 zł. Ceny takich jabłek zapakowanych w ozdobny kartonik były początku miesiąca na poziomie 3,00 zł za sztukę, teraz to 1,70-2,00 zł za sztukę.

Sadownicy parający się produkcją jabłek okolicznościowych mówią, że jest to dobry interes pod warunkiem, że wpierw znajdzie się stałego odbiorcę na tego typu produkt. Duży problem bowiem stanowi nie sprzedanie owoców przed świętami, bo potem trudno ze zbytem takich owoców.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE