Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Maroko - więcej awokado Hass

Handel awokado w Maroku rozpoczął się w listopadzie i spodziewany jest dobry sezon. Jeden z eksporterów ma nadzieję na zwiększenie produkcji odmiany Hass, dzięki czemu będą one stanowić 10 procent marokańskiej produkcji awokado Hass. Firma ta ma również nadzieję wejść na rynek holenderski, ponieważ Holandia jest dużym importerem awokado.

Fatiha Charrat, dyrektor handlowy i marketingowy Delassus, twierdzi, że awokado wciąż zyskuje na popularności na świecie: "Media społecznościowe i trendy zdrowej żywności wciąż są w stanie podbić apetyt konsumentów na awokado. Wiele krajów na całym świecie zainwestowało w tę odmianę, a potencjał wzrostu jest ogromny. Na półkuli północnej sukcesy odnoszą Hiszpania i Izrael, a także nowe państwo - Maroko. Izrael jest obecnie największym eksporterem z półkuli północnej, eksportując 78.000 ton awokado. Hiszpania ma bardzo podobne wyniki eksportu do Izraela, dzięki własnej produkcji połączonej z marokańskim awokado, które Hiszpania importuje, a następnie reeksportuje. Maroko eksportuje 32.000 ton, a połowa z tego przeznaczona jest tylko dla Hiszpanii."

Delassus już w listopadzie rozpoczął eksport awokado Fuerte, a wkrótce na rynki trafi również awokado Hass. "Sezon w Maroku rozpoczął się już od listopada oferując odmianę Fuerte. Do połowy grudnia dostępny będzie bardzo popularny Hass i wtedy Grupa Delassus zacznie zaopatrywać swoich klientów w Wielkiej Brytanii. Plantacje są młode i wkrótce rozpoczną pełną produkcję. Do 2024 roku Delassus będzie produkować do 3000 ton Hass, co będzie stanowić 10 procent marokańskiej odmiany Hass. Na razie okno jest małe dla Delassus, z 8 tygodniami na zadziałanie magii."

Rynek europejski jest najważniejszym rynkiem, jeśli chodzi o import awokado. Delassus ma nadzieję, że uda im się dotrzeć również na rynek holenderski, ponieważ importują oni duże ilości tego produktu: "Od strony importu, rynek europejski jest drugim co do wielkości rynkiem na świecie, importuje 685.000 ton awokado, co stanowi 33 procent światowego importu awokado. Wielkość ta wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich sześciu lat, z 310 000 ton w 2014 roku. Głównym krajem przyczyniającym się do wzrostu wielkości importu jest Holandia. To drugi największy kraj importujący awokado na świecie odpowiadającym za 420 000 ton awokado. Jak to się stało, że Delassus nie eksportuje jeszcze swoich awokado do Holandii? Jest to coś, na co warto zwrócić uwagę holenderskim importerom, którzy są zainteresowani spróbowaniem naszych awokado!" podsumowuje Charrat.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE

Globalny rynek awokado

2021-08-30 14:00
Jak wygląda sytuacja na światowym rynku awokado w końcu sierpnia 2021 roku? czytaj dalej