Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Opóźniony sezon hiszpańskich cytryn

'Sezon na hiszpańskie cytryny przesunął się o miesiąc - mówi Peter Maes z firmy Zeghers. Ta belgijska firma importowa jest duża na cytrynach. ''Rynek jest stabilny. Po prostu hiszpański sezon jest spóźniony o miesiąc. Mamy trochę do nadrobienia. Mam nadzieję, że uda nam się to osiągnąć, ale nie będzie to łatwe. Mam więc wątpliwości."

Hiszpańskie cytryny są jednak dobrej jakości. ''Na początku sezonu hiszpańskie cytryny są czasami jeszcze lekko twarde. Argentyńskie cytryny są wtedy bardziej soczyste," dodaje Gjon Pjetri, również z Zeghers. Jednak do tej pory zagraniczne cytrusy są już poza rynkiem, a jakość hiszpańskich jest po prostu dobra.

Również popyt jest stabilny. Kiedy wybuchła światowa pandemia, popyt wzrósł. Wynikało to z przekonania, że cytrusy mogą pomóc w walce z coronawirusem. Teraz popyt spadł z powrotem do stabilnego poziomu, mówi Peter. Niewiele zauważył z ogólnie rosnącego popytu na ekologiczne cytryny. "Pojedynczy klient czasem o to prosi. Ale jest to niewielka część produkcji," podsumowuje Peter.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE
Turcja zwiększa eksport cytryn o 48 procent. czytaj dalej