Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Rośnie podaż rabarbaru

2021-05-20 12:00

Podaż rabarbaru w maju rosła i to w coraz większym tempie. Trend ten nabrał dynamiki w drugim tygodniu bieżącego miesiąca i był on na tyle duży, aby uruchomić spadek cen rabarbaru w handlu hurtowym. Czy jednak przyroda zdołała nadrobić opóźnienia z wyjątkowo zimnego kwietnia, a podaż zwiększyła się na tyle, aby zbić ceny do typowego poziomu dla początku trzeciej dekady maja?

W tym roku ceny rabarbaru w małym hurcie spadały od połowy kwietnia, co jest dość typowym zjawiskiem. Obecnie ceny na lokalnych rynkach hurtowych to przedział 3,00-4,50 zł/kg. Oznacza to, że przez około miesiąc spadły one średnio o 40 do 56 procent, zależnie od regionu kraju. Należy jednak zauważyć, iż w zeszłym roku ceny w małym hurcie były już na poziomie 3,00-3,50 zł/kg.

Różnicę widać też w cenach skupu rabarbaru (skup na rynek świeży). Tu też jest nieco drożej niż rok temu. Obecnie to poziom 2,00 zł/kg, a przed rokiem było to 1,80 zł/kg. Jak widać pewne opóźnienie w harmonogramie sezonu i w poziomie podaży wciąż jest widoczne, ale jeśli pogoda dopisze, to najpewniej zostanie ono zniwelowane.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE

Wystartował sezon rabarbaru

2021-04-26 07:30
Pierwsze partie rabarbaru trafiły w tym roku na rynek hurtowy mniej więcej w tym samym czasie co rok temu. Ale różnice w podaży i cenach są zasadnicze. czytaj dalej