Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

UE – późniejszy start sezonu importu winogron

Tegoroczny sezon na zamorskie winogrona rozpoczął się w UE w ubiegłym tygodniu, sporo później niż zwykle. "Zazwyczaj pierwsze partie z Peru docierają na początku listopada. Jednak w tym roku jakość, jak również sytuacja zaopatrzeniowa dla francuskich i włoskich winogron była bardzo dobra aż do trzeciego tygodnia listopada, dlatego też sezon zagraniczny rozpoczyna się teraz później", mówi Jürgen Weiler, kierownik stoiska Rolf Koch Ltd. z siedzibą na rynku hurtowym w Karlsruhe.

Po zakończeniu sezonu winogronowego na półkuli północnej, Peru jest tradycyjnie pierwszym źródłem zaopatrzenia z półkuli południowej. Później inne kraje, takie jak Chile i RPA, będą kształtować rynki, mówi Weiler, który jest bardzo zadowolony z jakości pierwszych zagranicznych winiogron odmiany Timpson. "Zwykle w okresie przedświątecznym następuje początkowy wzrost sprzedaży, po czym rozprowadzamy partie zamorskich winogron do marca-kwietnia", kontynuuje Weiler.

Peruwiańskie mango

Również pierwsze mango z Peru dotarły do hurtowni w Karlsruhe na początku listopada. Według Weilera, peruwiańskie egzotyki transportowane drogą lotniczą są bardzo stabilnym segmentem produktów. "Jakość mango jest zazwyczaj niezmienna aż do końca sezonu. To samo dotyczy ceny, która obecnie wynosi około 40 euro za karton. Wreszcie, co nie mniej ważne, widzimy stały popyt, który tradycyjnie wykazuje lekki wzrost w okresie przedświątecznym."

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE

Globalny rynek winogron

2021-11-15 13:00
Pomimo pewnych początkowych obaw o jakość spowodowanych niekorzystnymi warunkami pogodowymi w wielu krajach produkujących, uprawy winogron w Hiszpanii i Indiach wydają się być stosunkowo nienaruszone, podczas gdy we Włoszech wystąpiły niektóre ze szkód, których się obawiano. W innych krajach, głównie w Ameryce Północnej i Afryce Południowej, wyzwaniem są ciągłe problemy logistyczne i związane z nimi wysokie koszty. czytaj dalej