Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Włochy – wysoki popyt na truskawki

Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia wzrasta we Włoszech popyt na truskawki z regionu Basilicaty. "Dostawy na święta rozpoczęły się kilka dni temu, ale większość zamówień zostanie wysłana do połowy tygodnia 51, z ciągłymi dostawami do Objawienia Pańskiego, zarówno we Włoszech, jak i poza granicą. Ceny pozostają wysokie, ponad 2,00 euro za 250-gramową tacę. Prawdziwym problemem jest trudność w spełnieniu wszystkich żądań, nie tylko dlatego, że owoce dojrzewają zbyt późno, ale także dlatego, że pogoda jak dotąd nie była zbyt sprzyjająca", powiedział Luca Zuccarella, dyrektor handlowy organizacji plantatorów Zuccarella. Organizacja ta, z siedzibą w Scanzano Jonico we Włoszech, posiada ponad 30 hektarów upraw truskawek i kalendarz handlowy obejmujący ponad 10 miesięcy.

"Rozpoczęliśmy sezon 2021/22 miesiąc temu i zainteresowanie jest niesłabnące, do tego stopnia, że popyt przewyższa podaż. Obecnie zbierana jest wczesna odmiana Fortuna, ale rozpoczęliśmy również pierwsze partie truskawek Ispire."

"Uprawy znajdują się w doskonałej kondycji. Roślina ma dobry aparat liściowy, a zapylenie jest najwyraźniej idealne. Nie brakuje owoców i nowych kwiatów, ale trudność polega na przyspieszeniu procesu wybarwiania się truskawek. Wynika to z niekorzystnych warunków pogodowych panujących w ostatnich tygodniach, które charakteryzowały się dość chłodnymi temperaturami i małą ilością słonecznych dni. Spodziewana syberyjska fala chłodów może spowolnić wzrost i dojrzewanie owoców. Wszystko to opóźnia zbiory i zmniejsza dostępność w czasie, gdy popyt jest wysoki."

Organizacja producentów Zuccarella wykorzystuje różne opakowania i formaty, aby wprowadzić truskawki na rynek. "To klient decyduje o liczbie gramów (250, 400 i 500) i rodzaju materiału (plastik, karton lub pulpa), który preferuje, chociaż zawsze staramy się kierować i uwrażliwiać kupujących na zrównoważone opakowania".

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE