Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Już w najbliższy weekend XV Dni Ogrodnika

2013-09-05 12:16

Jest to impreza wystawiennicza o charakterze promocyjno – konsultacyjnym, przeznaczona dla ogrodników uprawiających warzywa i rośliny ozdobne w gruncie i pod osłonami, plantatorów roślin jagodowych, sadowników, szkółkarzy, punktów zaopatrzenia ogrodniczego, doradców.

Największe targi specjalistyczne - ogrodnicze w kraju

Dni Ogrodnika odbywają się w Gołuchowie koło Kalisza na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Czartoryskich i pięknego parku arboretum. Targi nie maja charakteru kiermaszu.

Ponad 200 czołowych firm z kraju i zagranicy - zaprezentuje najnowsze technologie i środki produkcji dla szeroko rozumianego ogrodnictwa m.in. nowe odmiany roślin uprawnych, systemy nawadniania, nowoczesne maszyny i urządzenia techniczne,  wyposażenia przechowalni i chłodni,  urządzenia sortujące i pakujące, nowatorskie sposoby ochrony roślin, stymulatory wzrostu, nawozy, podłoża, tunele foliowe, szklarnie,  
sadzonki warzyw, roślin jagodowych, sadowniczych oraz ozdobnych – do uprawy w gruncie i pod osłonami i wiele innych.

Podczas XV Dni Ogrodnika, jak każdego roku, naukowcy m.in. z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu a także prawnik, będą bezpłatnie udzielali porad w punktach konsultacyjnych, pomogą rozwiązać wiele problemów związanych z produkcją ogrodniczą. 

Będą też punkty informacyjne agencji rządowych: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, ARR, IOR-PIB, PIORiN, WODR i in. Odbędą się wykłady i prezentacje kilku programów realizowanych przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.

W programie imprezy będzie gala finałowa VII edycji konkursu "WZOROWY OGRODNIK". Konkurs ma zasięg ogólnokrajowy i rozgrywany jest w 6 kategoriach (warzywnictwo pod osłonami, warzywnictwo gruntowe, rośliny ozdobne pod osłonami, sadownictwo, szkółkarstwo roślin ozdobnych oraz kategoria specjalna).

  • Podczas XV Dni Ogrodnika odbędą się również fachowe imprezy towarzyszące.
  • Wstęp, konsultacje, szkolenia są bezpłatne.
  • Organizatorami targów są: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego,
  • Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa - Oddział w Kaliszu i Polski Związek Ogrodniczy.
  • Więcej informacji na stronie www.dni-ogrodnika.pl
Słowa kluczowe: głuchów, ogrodnictwo, dni ogrodnika
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE