Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2892 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Producenci Gali zniesmaczeni cenami

Jabłka Gala
  |   Źródło:
Gala jest za tania – uważają producenci jabłek tej odmiany. Skoro inne odmiany zdrożały, to czemu ona nie.

Producenci Gali mają wyraźnie dość tegorocznego sezony. Kiedy przed kilkoma tygodniami ceny jabłek odmian czerwonych i Idareda oscylowały w okolicach złotówki nie było jeszcze najgorzej, ale gdy ceny zaczęły piąć się w górę, w górę także poszło ciśnienie sadowników posiadających Galę.

Mam jeszcze trochę czerwonych sportów Gali i Galę zwykłą. Jak to możliwe, że gdy za Idareda eksporterzy płacili 80 – 90 groszy ja za jabłka mogłem dostać 1,80 – 2,00 zł/kg, a gdy za Idareda płacą 1,50 zł, a nawet niektórzy więcej ja wciąż dostaję 1,80 – 2,00 zł? – mówi producent z okolic Belska Dużego.

Obecne ceny pozostałych odmian bardzo irytują producentów Gali, którzy uważają, że są oni w tym sezonie poszkodowani. Nie dość, że popyt na jabłka tej odmiany cały sezon nie był taki „jak zawsze”, to w dodatku ceny zamarły jeszcze w styczniu i tak już zostały.

Nie jest to jednak do końca prawdą, bo w ostatnim czasie ceny jabłek odmiany Gala nieznacznie wzrosły (średnio o 20 groszy na kilogramie). Porównując to jednak do podwyżek Idareda (podwyżka na poziomie 60 – 70 groszy na kilogramie) jest znacznie mniej.

Obecnie za Galę w kalibrze 65+ z warunków kontrolowanej atmosfery lub ULO można dostać od 1,70 do 1,90 zł/kg netto. Gala w kalibrze 70+ skupowana jest od 1,80 do 2,00 zł/kg. Za czerwone sporty Gali, m. in. Galę Royal można dostać 1,90 – 2,10 zł/kg netto.

Podobne
Jabłka odmiany Jonagored
2013-04-17 08:49
Spadek cen – idą zmiany?
Czy to próba mobilizacji sadowników do otwierania komór, czy to przyhamowanie w eksporcie? A może jedno i drugie?
czytaj więcej
Jabłka odmiany Idared
2013-04-16 11:04
Koniec boomu na Idareda?
Czy zainteresowanie jabłkami odmiany Idared siada? Czy zeszłotygodniowy boom się kończy? Czy czeka nas wyhamowanie w eksporcie?
czytaj więcej
Jabłka Idared
2013-04-10 10:29
Idared coraz droższy
Ceny zakupu jabłek odmiany Idared rosną jak szalone, a popyt na nie jest tak ogromny, że eksporterzy nie mogą się dokupić.
czytaj więcej
Jabłka odmiany Gloster
2013-04-09 13:47
Czerwoniaki coraz droższe
Boom na jabłka trwa. Eksporterzy kupują praktycznie jabłka każdej odmiany oferując za nie coraz więcej. Drożeje Idared, a także pozostałe odmiany czerwone. Dużym zainteresowaniem cieszy się Szampion.
czytaj więcej
Jabłka odmiany Idared
2013-04-05 11:34
Pospolite ruszenie na Idareda
Tak jak teraz, to jeszcze w tym roku nie było – mówią producenci. Nie ma obecnie firmy eksportowej, która nie kupowałaby Idareda. A ceny? To jak dotąd rekord bieżącego sezonu.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.