Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 23 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 2303 ceny w 20 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Jabłka  »  Rosja – zatrzymano transport jabłek z polski

Rosja – zatrzymano transport jabłek z polski

źródło foto: east-fruit.com
  |   Źródło:
Dwadzieścia ton polskich jabłek z kazachskimi dokumentami nie trafiło na rynek rosyjski, informuje portal east-fruit.com, powołując się na agencję informacyjną Kazach-Zierno.

Kierownictwo Rossielchoznadzoru dla regionu Czelabińska nakazało zniszczenie dwudziestu ton polskich jabłek, które do Rosji trafiły jako towar importowany z Republiki Kazachstanu, pod przykrywką kazachskich dokumentów.

Według agencji informacyjnej Kazach-Zierno urzędnicy rosyjskiej służby fitosanitarnej, podczas pełnego przeszukiwania, zidentyfikowali etykiety wskazujące kraj pochodzenia, ślady zmian i usunięcia etykiet.

Podejrzane jabłka znaleziono w kwietniu. Podczas kontroli dokumentów ustalono, że przewożonych jest dwadzieścia ton świeżych jabłek, wraz z dokumentami wskazującymi kraj pochodzenia - Kazachstan. Podczas kontroli wizualnej stwierdzono, że wygląd jabłek i opakowań jest podobny do wcześniej wykrytych i zniszczonych produktów objętych embargiem: czarnych skrzynek i etykiet wskazujących kraj pochodzenia - Polskę. Na niektórych pudełkach znaleziono ślady przeróbek i usunięcia etykiet. Cały ładunek w czasie postępowania został umieszczony w magazynie tymczasowego składowania.

„Rossielkhoznadzor zażądał od kazachskich kolegów informacji o dostawcy. Minęły trzy tygodnie, ale w końcu urzędnicy z Kazachstanu byli w stanie ustalić, że deklarowany producent kazachski, wskazany na etykiecie, nie ma plantacji owoców, dlatego nie może być dostawcą jabłek. Po otrzymaniu tej oficjalnej odpowiedzi kierownictwo postanowiło zniszczyć tę partię jabłek ”- mówi komunikat.

Podobne
Jabłka
2019-05-13 11:37
Ukraina – rekordowe zapasy jabłek
Rekordowe zapasy jabłek na Ukrainie wystarczą do września, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-12 11:39
Popyt na jabłka będzie malał
Sytuacja na rynku jabłek deserowych już od dawna jest trudna. A będzie jeszcze gorzej.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-09 20:16
Golden Delicious – wciąż go najwięcej
Jabłka Golden Delicious wciąż pozostają w czołówce odmian poszukiwanych przez konsumentów europejskich. Ale nie znaczy to, że sytuacja w handlu tą odmianą jest dużo lepsza niż innymi.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-07 15:36
Jakie ceny jabłka przemysłowego?
Wygląda na to, że znów rację mieli ci, którzy twierdzili, że ceny jabłka przemysłowego nie spadną na długo. Jak teraz wygląda sytuacja w tym segmencie rynku jabłkowego?
czytaj więcej
Jabłek
2019-05-06 14:29
Regionalny rynek jabłek – 18. tydz. br.
W Rosji ceny prawie wszystkich jabłek wzrosły, a w Mołdawii i na Ukrainie drożał tylko Golden Delicious.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.