Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3013 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – spowolnienie w zbiorze truskawek

Truskawki
  |   Źródło:
Produkcja truskawek w hiszpańskim rejonie Huelva została spowolniona przez zimno, a ceny tych owoców gwałtownie wzrosły.

Zdaniem Rafaela Domíngueza, menedżera z Freshuelva, produkcja truskawek w Huelvie została spowolniona przez niskie temperatury zanotowane w ostatnich dniach, więc dotychczas zebrane ilości są niewielkie.

Jeśli chodzi o popyt, Domínguez powiedział, że „europejskie: podaż i popyt na truskawki w okresie Bożego Narodzenia utrzymywały się na zwykłym poziomie dla tego okresu roku, po czym popyt znacznie spadł i obecnie jest niewielki”.

Jeśli chodzi o cenę truskawek, jest ona obecnie wysoka ze względu na brak owoców w grudniu i styczniu, osiągając 4 euro za kilogram w miejscu pochodzenia, zarówno w Hiszpanii, jak i za granicą.

Między grudniem 2018 roku a czerwcem 2019 roku wyeksportowano 239 mln kg owoców o wartości 471 mln euro. Średnia wartość jednostkowa eksportowanych truskawek osiągnęła 1,97 euro za kilogram.

Zdecydowana większość eksportu truskawek trafia do Unii Europejskiej, gdzie głównym partnerem handlowym są Niemcy, które w ubiegłym roku odebrały 31,7 procent eksportu. Pozostali główni partnerzy handlowi to Wielka Brytania (15,5 procent), Francja (14,6 procent) i Włochy (10,3 procent). Daleko w tyle w rankingu mamy także Portugalię, Holandię, Austrię lub Belgię, z wolumenami powyżej 8 000 ton.

W obecnej kampanii powierzchnia uprawy owoców jagodowych w prowincji Huelva wynosi około 11 700 hektarów. Stanowi to wzrost o 2 procent w porównaniu z 11 464 hektarami uprawianymi w sezonie 2018/2019, wynika z danych Freshuelva.

Podobne
Truskawki
2020-01-21 15:13
Mało truskawek, ale ceny…
Styczeń to okres, w którym świeżych truskawek na polskim rynku jest wyjątkowo mało i są one drogie. Ale w tym roku, mimo kłopotów z podażą tych owoców, ich hurtowe ceny nie są wcale rekordowo wysokie.
czytaj więcej
Truskawki
2020-01-16 17:03
Eksport truskawek mrożonych po ILI kw. 2019 r.
Spadek eksportu truskawek mrożonych w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwsze trzy kwartały 2019 roku.
czytaj więcej
Truskawki
2020-01-13 09:00
Truskawki – nie tylko Egipt
Na obecność truskawek z Hiszpanii na polskim rynku jeszcze jest zbyt wcześnie. Ale nie oznacza to wcale, że można u nas kupić tylko truskawki egipskie.
czytaj więcej
Truskawki
2019-12-19 14:14
Startują dostawy truskawek z Huelvy
W tym tygodniu eksportujemy pierwsze truskawki z Huelvy, dla freshplaza.com mówi Carlos Esteve, dyrektor handlowy Onubafruit.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.