Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 5 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2839 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ceny wiśni kontynuują trend

Wiśnie
  |   Źródło:
Sytuacja na polskim rynku wiśni pozostaje dynamiczna. Zwłaszcza jeśli chodzi o ceny wiśni do mrożenia.

Ceny wiśni do mrożenia utrzymały trend zwyżkowy przez cały poprzedni tydzień. Również otwarcie tygodnia bieżącego przyniosło informacje o wyższych cenach oferowanych przez skupy i zakłady przetwórcze.

Firmy skupujące wiśnie do mrożenia wystawiają dziś ceny skupu z przedziału 2,60 – 3,00 zł/kg, zależnie od rejonu kraju i jakości towaru. Od początku tegorocznego sezonu daje to wzrost rzędu 40 procent. Wiśnie na mrożenie są drogie, choć nie rekordowo drogie (pamiętamy o cenach sprzed dwóch lat – do 6 zł/kg na początku sierpnia, gdy zbiory wiśni były katastrofalnie niskie).

Teraz ceny także są napędzane niską podażą, ale należy zauważyć, że nie jest to wynik niskich zbiorów. To znaczy wiśni jest mniej niż rok temu i zbiory są poniżej średniej, ale w grę wchodzi dodatkowy czynnik. Mamy wysoki popyt na wiśnie do eksportu. Ceny takiego owocu są na poziomie powyżej 3,50 zł/kg, więc wielu producentów zbiera przede wszystkim pod eksport, a dopiero potem na mrożenie.

Podobne
2019-07-20 10:51
Zakłady przetwórcze płacą coraz więcej za wiśnie, maliny, czarne porzeczki
Dobre ceny, słaba podaż, jeszcze gorsza jakość. Na rynku owoców każdy dzień przynosi nieoczekiwane zmiany - informuje Agrobiznes w TVP.
czytaj więcej
Wiśnie
2019-07-18 14:51
Dobre ceny wiśni na mrożenie
Sytuacja cenowa na rynku wiśni do mrożenia pozostaje bardzo dynamiczna, a tym razem zmiany są na korzyść producentów.
czytaj więcej
Wiśnie
2019-07-15 19:02
Wiśnie – kolejny tydzień i kolejne zmiany
Sytuacja w skupie wiśni do mrożenia pozostaje dynamiczna. Co przyniósł początek dwudziestego dziewiątego tygodnia bieżącego roku?
czytaj więcej
Wiśnie
2019-07-08 19:04
Wiśnie lepiej niż rok temu, ale…
Sezon skupu wiśni można uznać za otwarty. Jak wygląda sytuacja?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.