Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Wiśnie – kolejny tydzień i kolejne zmiany

2019-07-15 19:02

Firmy skupujące owoce nadal, jeśli chodzi o wiśnie, koncentrują się na owocach do mrożenia, choć jest coraz więcej ofert kupna również wiśni na eksport. Sytuacja cenowa w skupie pozostaje bardzo dynamiczna.  Ceny rosły w minionym tygodniu, a początek tygodnia bieżącego przyniósł dalsze zmiany w tym kierunku.

Wzrost cen wynika z przyczyny, która w tym sezonie występuje powszechnie na rynku świeżych owoców i warzyw. Chodzi oczywiście o zbyt niska podaż. To również problem na rynku wiśni do mrożenia, której owoce powinny być odpowiednio duże i wybarwione. A z tym jest problem.

Dlatego zakłady przetwórcze, a za nimi firmy skupujące podwyższają ceny na poszukiwany przez siebie, będący w deficycie towar. Ceny w skupach za wiśnię na mrożenie wzrosły do 2,00 – 2,50 zł/kg i można oczekiwać, że dolna granica tego przedziału jeszcze wzrośnie. Tym bardziej, że zakłady przetwórcze oferują do 3,00 zł/kg.

Ceny są więc wysokie, wyższe znacząco od zeszłorocznych, ale nie rekordowe. Do cen z sezonu 2017 wciąż jest daleko. Przypomnijmy, że wtedy, w okolicach połowy lipca, ceny za wiśnię do mrożenia, oferowane przez firmy skupujące, były na poziomie 4,20 – 4,70 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE