Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Dobre ceny wiśni na mrożenie

2019-07-18 14:51

Wiosenne przymrozki mocno spustoszyły niektóre sady wiśniowe. Późniejsza fala upałów i brak opadów też zrobiły swoje. Owoców na drzewach jest znacznie mniej niż rok temu, chociaż sytuacja też nie jest aż tak tragiczna jak lat temu dwa.

Więcej jest teraz takich producentów co, chociaż zbierają wiśni mniej, to mają ich na tyle dużo, aby na nich zarobić. Ogólnie jednak podaż wiśni jest niska i ma to swoje odzwierciedlenie w cenach. Zwłaszcza wiśni na mrożenie.

Sytuacja w tym segmencie wiśniowego rynku pozostaje bardzo dynamiczna. O szybkich zmianach w tym zakresie pisaliśmy na łamach portalu fresh-market.pl na początku tego tygodnia. Tydzień się jeszcze nie skończył, a ceny znów się zmieniły. I znów w kierunku pożądanym przez producentów – w górę.

Obecnie ceny skupu wiśni na mrożenie to, w zależności od regionu kraju 2,30 – 2,80 zł/kg. Od początku miesiąca mamy w tym zakresie wzrost o 27,5 procent. Najdrożej jest na Mazowszu i w jego okolicach, bo tu największy jest popyt. Ceny loco rampa zakładów przetwórczych to obecnie 2,65 – 3,00 zł/kg. Pojawiły się też pierwsze informacje o skupie wiśni na tłoczenie, ale tu ceny, jak mówią producenci, na razie rozczarowują. W skupach na Mazowszu to 1,00 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE