Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 5 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3008 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Dobre ceny wiśni na mrożenie

Wiśnie
  |   Źródło:
Sytuacja cenowa na rynku wiśni do mrożenia pozostaje bardzo dynamiczna, a tym razem zmiany są na korzyść producentów.

Wiosenne przymrozki mocno spustoszyły niektóre sady wiśniowe. Późniejsza fala upałów i brak opadów też zrobiły swoje. Owoców na drzewach jest znacznie mniej niż rok temu, chociaż sytuacja też nie jest aż tak tragiczna jak lat temu dwa.

Więcej jest teraz takich producentów co, chociaż zbierają wiśni mniej, to mają ich na tyle dużo, aby na nich zarobić. Ogólnie jednak podaż wiśni jest niska i ma to swoje odzwierciedlenie w cenach. Zwłaszcza wiśni na mrożenie.

Sytuacja w tym segmencie wiśniowego rynku pozostaje bardzo dynamiczna. O szybkich zmianach w tym zakresie pisaliśmy na łamach portalu fresh-market.pl na początku tego tygodnia. Tydzień się jeszcze nie skończył, a ceny znów się zmieniły. I znów w kierunku pożądanym przez producentów – w górę.

Obecnie ceny skupu wiśni na mrożenie to, w zależności od regionu kraju 2,30 – 2,80 zł/kg. Od początku miesiąca mamy w tym zakresie wzrost o 27,5 procent. Najdrożej jest na Mazowszu i w jego okolicach, bo tu największy jest popyt. Ceny loco rampa zakładów przetwórczych to obecnie 2,65 – 3,00 zł/kg. Pojawiły się też pierwsze informacje o skupie wiśni na tłoczenie, ale tu ceny, jak mówią producenci, na razie rozczarowują. W skupach na Mazowszu to 1,00 zł/kg.

Podobne
Wiśnie
2019-07-15 19:02
Wiśnie – kolejny tydzień i kolejne zmiany
Sytuacja w skupie wiśni do mrożenia pozostaje dynamiczna. Co przyniósł początek dwudziestego dziewiątego tygodnia bieżącego roku?
czytaj więcej
Wiśnie
2019-07-08 19:04
Wiśnie lepiej niż rok temu, ale…
Sezon skupu wiśni można uznać za otwarty. Jak wygląda sytuacja?
czytaj więcej
Wiśnie- zdjęcie z 25 maja
2019-05-28 12:46
A co z wiśniami?
Do początku sezonu wiśniowego zostało jeszcze co najmniej kilkanaście dni. Ale już teraz wielu producentów z niepokojem patrzy w przyszłość.
czytaj więcej
Wiśnie
2019-04-18 11:00
Wiśnie i czereśnie też ucierpiały od przymrozków.
Nie tylko jabłonie, ale także drzewa wiśni i czereśni ucierpiały od przymrozków, które w mijającym tygodniu nawiedziły wiele rejonów Polski.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.