Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 5 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2816 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Wiśnie – kolejny tydzień i kolejne zmiany

Wiśnie
  |   Źródło:
Sytuacja w skupie wiśni do mrożenia pozostaje dynamiczna. Co przyniósł początek dwudziestego dziewiątego tygodnia bieżącego roku?

Firmy skupujące owoce nadal, jeśli chodzi o wiśnie, koncentrują się na owocach do mrożenia, choć jest coraz więcej ofert kupna również wiśni na eksport. Sytuacja cenowa w skupie pozostaje bardzo dynamiczna.  Ceny rosły w minionym tygodniu, a początek tygodnia bieżącego przyniósł dalsze zmiany w tym kierunku.

Wzrost cen wynika z przyczyny, która w tym sezonie występuje powszechnie na rynku świeżych owoców i warzyw. Chodzi oczywiście o zbyt niska podaż. To również problem na rynku wiśni do mrożenia, której owoce powinny być odpowiednio duże i wybarwione. A z tym jest problem.

Dlatego zakłady przetwórcze, a za nimi firmy skupujące podwyższają ceny na poszukiwany przez siebie, będący w deficycie towar. Ceny w skupach za wiśnię na mrożenie wzrosły do 2,00 – 2,50 zł/kg i można oczekiwać, że dolna granica tego przedziału jeszcze wzrośnie. Tym bardziej, że zakłady przetwórcze oferują do 3,00 zł/kg.

Ceny są więc wysokie, wyższe znacząco od zeszłorocznych, ale nie rekordowe. Do cen z sezonu 2017 wciąż jest daleko. Przypomnijmy, że wtedy, w okolicach połowy lipca, ceny za wiśnię do mrożenia, oferowane przez firmy skupujące, były na poziomie 4,20 – 4,70 zł/kg.

Podobne
Wiśnie
2019-07-08 19:04
Wiśnie lepiej niż rok temu, ale…
Sezon skupu wiśni można uznać za otwarty. Jak wygląda sytuacja?
czytaj więcej
Wiśnie- zdjęcie z 25 maja
2019-05-28 12:46
A co z wiśniami?
Do początku sezonu wiśniowego zostało jeszcze co najmniej kilkanaście dni. Ale już teraz wielu producentów z niepokojem patrzy w przyszłość.
czytaj więcej
Wiśnie
2019-04-10 12:00
Eksport wiśni mrożonych w 2018 r.
Spadek eksportu mrożonych wiśni z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.