Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rośnie popyt na boczniaka na krajowym rynku

Boczniaki
Źródło: boczniaki.wkonskich.pl
  |   Źródło:
Zainteresowanie kupców boczniakami na krajowych giełdach z roku na rok jest coraz większe. Widać wyraźny wzrost popytu na te grzyby.

Boczniaki znajdują na polskim rynku coraz więcej odbiorców. Polscy konsumenci przekonują się do tych grzybów i coraz częściej witają one na ich stołach. Wzrost zainteresowania boczniakiem w Polsce przy jednoczesnym wzroście eksportu tych grzybów, daje ogólny obraz sporego wzrostu popytu na te grzyby.

Popyt na boczniaki jest tak duży, że producenci nie mają większego problemu ze zbytem grzybów na giełdach. A biorąc poprawkę na stabilne ceny i bardzo spokojny rynek tych grzybów można założyć, że w przyszłości zainteresowanie boczniakami jeszcze wzrośnie.

Mamy dopiero początek wiosny i ceny boczniaków są jeszcze na nieco podwyższonym poziomie, jednak wraz upływem czasu (kwiecień, maj) ceny boczniaków powinny nieco spaść.
Obecnie ceny bocznika na giełdach oscylują w granicach 8,00 – 13,00 zł za kilogram w przypadku grzybów w ofercie luzem i od 2,50 do 3,50 zł za boczniaka na 250 g tackach (10,00 – 14,00 zł/kg brutto).

 

 

Podobne
Źródło: probst-champignons.eu
2014-03-11 12:46
Rośnie zainteresowanie odbiorców zagranicznych boczniakiem
Zainteresowanie odbiorców zagranicznych boczniakami rośnie. Polskie grzyby cenione są praktycznie na całym świecie.
czytaj więcej
Poznać bliżej boczniaka
2014-01-23 14:25
Poznać bliżej boczniaka
Rozmowa z Michałem Mytkowskim, właścicielem Gospodarstwa Uprawy Grzybów, zajmującego się produkcją boczniaka na skalę towarową z Miedzierzy w woj. świętokrzyskim.
czytaj więcej
Boczniaki Źródło: docenpolskie.pl
2014-01-15 12:39
Niewielkie zainteresowanie boczniakami?
Polscy konsumenci coś nie mogą się przekonać do boczniaków. Są co prawda amatorzy tych grzybów, należą oni jednak do mniejszości. A szkoda, bo to bardzo zdrowe grzyby.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.