Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 30 marca 2020. Od wczoraj dodano 2050 ceny w 19 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

7 stycznia rolnicy wyjdą na drogi krajowe?

Źródło: tvn24
  |   Źródło:
Organizacje rolnicze z regionu Krotoszyna planują zorganizowanie wielkiej akcji protestacyjnej, mającej polegać na blokadzie dróg krajowych w tamtejszym powiecie. Protest może przerodzić się w akcję ogólnopolską.

Wielkim echem w regionie Krotoszyna odbiła się spektakularna akcja protestacyjna rolników z Mazowsza na autostradzie A2 w środę 12 grudnia br. Okazuje się, że w tym wydarzeniu wzięli udział również rolnicy z powiatu krotoszyńskiego oraz kilku przedstawicieli Wielkopolskiej Izby Rolniczej (WIR).

Po kilku godzinach informacyjnego chaosu poznano również środowiska, które tą spontaniczną i niezapowiedzianą blokadę na autostradzie zorganizowały. Były to AGRO-Unia oraz Unia Warzywno-Ziemniaczana, lokalne organizacje producenckie z Mazowsza. Wielkopolska popierała protestujących.

W chwili obecnej wielkopolscy rolnicy szykują się do kolejnej akcji protestacyjnej. Planują zablokować całą Wielkopolskę południową. Akcja jest szykowana na poniedziałek 7 stycznia 2019, po okresie świątecznym, tak by nie odczuwano tego jako próby utrudnienia świętowania najważniejszych i doniosłych wydarzeń religijnych. Zablokowane zostaną drogi na przejściach dla pieszych. Forma protestu świadczy o desperacji ludzi i trzeba to zrozumieć, a jak widać zapowiedzi są poważne i spodziewać się należy bardzo poważnych utrudnień nie tylko w powiecie, ale i całym kraju.

 

Słowa kluczowe: protest, apel, rolnicy, ceny

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.