Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2863 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rośnie zatrudnienie w branży TSL

Wzrasta zapotrzebowanie na managerów w branży TSL
  |   Źródło:
W najbliższym czasie nastąpi wzrost zatrudnienia w sektorze transportu, spedycji i logistyki, aż o 60%- tak wynika z najnowszego raportu jaki opublikował Antal Global Snapshot.

Antal International zaprezentował już po raz dwunasty najnowsze cykliczne badania dotyczące dynamiki zatrudnienia specjalistów i menadżerów  Antal Global Snapshot. Prognozy jakie zostały tam przedstawione obejmujące rynek branży TSL klaruje zadowalający wzrost. Aż 65% pracodawców zadeklarowało, iż w ich przedsiębiorstwach wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników wyższego jak i niższego szczebla w obrębie transportu, logistyki oraz spedycji. W ciągu najbliższych 3 miesięcy zaplanowany jest wzrost zatrudnienia u 60% zatrudniających.

Wyniki badania jednoznacznie wskazują, iż w porównaniu z wydaniem poprzednim nastąpił dynamiczny wzrost zatrudnienia o blisko 7-8 punktów procentowych.

Jak podaje Fabian Pietras, starszy konsultanty Antal Engineering & Operations- jeszcze w pierwszej połowie 2012 roku zatrudnienie było prężnie prowadzone w sektorze sprzedaży. W chwili obecnej, znacznie większą popularnością oraz dynamiką rozwoju cieszą się zawody spedytora, koordynatora transportu czy chociażby specjalisty ds. planowania zapasów. Oprócz tego modernizacja produktowa jest kolejnym czynnikiem, który wpływa na wzrost zatrudnienia tym razem na stanowiska specjalistów oraz menedżerów.

 Sytuacja rynkowa leżała pod wielkim znakiem zapytania. Oczywiste było, iż tuż przed EURO 2012 zatrudnienie wzrośnie. Tak i też się stało wzrost oszacowano na 11% w stosunku do kwartału I 2012 roku. Co do kwartału następującego po wydarzeniu sportowym klarowała się sytuacja lawinowych zwolnień i redukcji stanowisk. Jednakże sytuacja okazała się dość stabilna, a prognozy na futurystyczną wizję transportową coraz lepsze.

 Ciężki orzech... rekrutacja

 Z poziomu samych zatrudniających jak i osób potencjalnie chętnych na stanowisko kierownicze wymaga się przede wszystkim cierpliwości. Firmy przykładają coraz większą wagę do osób, które mają stać się członkami zespołu. Tym samym procesy rekrutacji znacznie ulegają wydłużeniu, a jednocześnie poddawane są głębokim analizom ku ostatecznej decyzji o zatrudnieniu. Niekiedy sama rozmowa kwalifikacyjna nie wystarcza, a sami kandydaci są poddawani licznym testom oraz  wielozadaniowości, które mają na celu wychwycenie odpowiednich cech kandydata oraz jego kwalifikacji odpowiadającej odpowiedniemu stanowisku na które aplikuje.  
 
TSL jako branża wiodąca
 
Na tle innych branż TSL wybija się dynamicznym wzrostem zatrudnienia menedżerów i specjalistów. Same prognozy odnośnie naborów branżowych są równie optymistyczne.

W przypadku ogółu zatrudnienia, Polska według analiz z III kwartału 2012 roku wyprzedza niektóre państwa europejskie. Jednakże w dalszym ciągu pozostajemy w tyle za Danią, Szewcją czy Czechami.

Nie ulega wątpliwości, iż transport który czyni go indywidualnym działem gospodarki odbywa się z dużym zaangażowaniem czynnika ludzkiego. Jak wynika z badań w Unii Europejskiej w transporcie lądowym pracuje ponad połowa osób, w stosunku do wszystkich zatrudnionych w tym dziale. W Polsce wartość ta jest znacznie wyższa i stanowi aż  80% pracujących tylko w kolei i przedsiębiorstwach samochodowych.

Słowa kluczowe: tsl, transport, logistyka, spedycja, rekru

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.