Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Stabilne ceny boczniaków

Stabilne ceny boczniaków

  |   Źródło:
Handel boczniakami w Polsce pozostaje na stabilnym poziomie. Nadal jest to niszowy produkt, choć producenci starają się reklamować walory smakowe i zdrowotne tych grzybów. A jak wygląda sytuacja cenowa w handlu boczniakami?

Sytuacja na rynku boczniaków pozwala na utrzymanie stabilnych cen tych grzybów i to przez dłuższy okres czasu. Stabilna podaż a przede wszystkim popyt na wyrównanym poziomie to dwa główne czynniki decydujące o zachowaniu ciągłości cen.

Ostatnią modyfikację cenową dla boczniaków odnotowano w listopadzie ubiegłego roku. Ceny wówczas nieznacznie wzrosły, od tamtej jednak pory nic się nie zmieniło i ceny pozostają niezmiennym poziomie.   

Co to oznacza w praktyce? Ile dziś kosztują grzyby boczniaki w małym hurcie? W chwili obecnej ceny giełdowe boczniaków w małym hurcie oscylują w granicach 10,00 - 15,00 zł za kilogram w przypadku oferty luzem. Jeśli zaś chodzi o boczniaki na tackach 250 gramowych to ich zakup to obecnie wydatek rzędu 2,75 do nawet 4,50 zł za tackę (11,00 - 18,00 zł/kg). W większym hurcie ceny boczniaków oscylują w granicach 8,00 - 10,00 zł za kilogram.

 

 

Podobne
A jak z cenami boczniaków?
2015-11-27 13:36
A jak z cenami boczniaków?
Boczniaki są coraz popularniejsze. Czy to przekłada się na ceny? Ile obecnie kosztują te grzyby w mniejszym i w większym hurcie?
czytaj więcej
Fot. M. Mytkowski, Gospodarstwo Uprawy Grzybów
2015-01-29 15:07
Stabilne ceny boczniaków?
Sytuacja w handlu boczniakami w ciągu całego roku zmienia się tylko nieznacznie i to też wyłącznie okresowo. Mamy zimę, okres pomniejszonej podaży grzybów. Co to oznacza cenowo?
czytaj więcej
Grzyby hodowlane w Niemczech
2014-07-25 09:06
W Niemczech rośnie produkcja pieczarek
W roku 2013 w Niemczech zebrano w sumie 59 tys. ton pieczarek – to o 13 proc. więcej niż rok wcześniej.
czytaj więcej
Fot. M. Mytkowski, Gospodarstwo Uprawy Grzybów
2014-05-27 15:12
Dobry moment na boczniaka
Choć boczniaki uprawiane są praktycznie przez cały rok, w ich dostępności notuje się swego rodzaju sezonowość. Późną wiosną i jesienią podaż grzybów jest większa, a ceny niższe. To dobry moment na handel.
czytaj więcej
Poznać bliżej boczniaka
2014-01-23 14:25
Poznać bliżej boczniaka
Rozmowa z Michałem Mytkowskim, właścicielem Gospodarstwa Uprawy Grzybów, zajmującego się produkcją boczniaka na skalę towarową z Miedzierzy w woj. świętokrzyskim.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.