Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Stabilnie w handlu boczniakami

  |   Źródło:
Handel boczniakami w Polsce pozostaje na stabilnym poziomie. Nadal jest to niszowy produkt w porównaniu do pieczarek, choć coraz większa rzesza wegetarian zmienia tą sytuację. A jak wygląda sytuacja cenowa w handlu boczniakami?

Sytuacja na rynku boczniaków pozwala na utrzymanie stabilnych cen tych grzybów i to przez dłuższy okres czasu. Stabilna podaż a przede wszystkim popyt na wyrównanym poziomie to dwa główne czynniki decydujące o zachowaniu ciągłości cen dla tego produktu.

Ostatnią modyfikację cenową dla boczniaków odnotowano w czerwcu ubiegłego roku. Ceny wówczas spadły średnio o złotówkę na kilogramie, a od tamtej pory nic się nie zmieniło i ceny do dziś pozostają na niezmiennym poziomie.  Co ciekawe, przed czerwcem 2017 poprzednia zmiana miała miejsce w lipcu 2015 roku (cena  wówczas wzrosła średnio o złotówkę), co świadczy o naprawdę dużej stabilizacji handlu tymi grzybami.

A ile dziś kosztują grzyby boczniaki w małym hurcie? W chwili obecnej ceny giełdowe boczniaków w małym hurcie oscylują w granicach od 7,00 do 15,00 zł za kilogram w przypadku oferty luzem w zależności od jakości i popytu na grzyby (spore zainteresowanie na boczniaki notuje się na podwarszawskich Broniszach). Jeśli zaś chodzi o boczniaki na tackach 250 gramowych to ich zakup to obecnie wydatek rzędu 3,00 do nawet 4,50 zł za tackę (12,00 - 18,00 zł/kg). W większym hurcie ceny boczniaków oscylują w granicach 6,00 - 10,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.