Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Borówki wysokie – trend spadkowy powrócił

2019-07-22 17:44:28

Ostatni tydzień to okres, w którym bardzo szybko rosła podaż borówki wysokiej na polskim rynku hurtowym. Ilość owoców trafiających do handlu zwiększała się w tym czasie wręcz skokowo. Znalazło to przełożenie na ceny tych owoców.

Przymrozki wiosenne i letnia susza miały też wpływ na wegetację i plony borówek, jednak nie był to wpływ tak destrukcyjny, jak w przypadku wielu innych owoców. W konsekwencji plonowanie borówki jest miejscami lepsze niż w zeszłym roku, chociaż owoce z powodu pogody, są generalnie drobniejsze.

Borówki jest więc teraz na rynku relatywnie dużo. Szybki wzrost podaży wpłynął na ceny. Przypomnijmy, że przed 15 lipca mieliśmy chwilowe obniżenie podaży i wzrost cen borówek. Ale ta korekta została błyskawicznie zniwelowana i dynamiczny trend zniżkowy powrócił na rynek. Obecnie ceny sprzedażowe to przedział 10,00 – 15,00 zł/kg w zależności od jakości i rejonu kraju. To już dość tanio, jak mówią producenci, ale warto pamiętać, że rok temu minimum dla ceny średniej w sezonie wyniosło 10,00 zł/kg, a teraz średnia to 12,50 zł/kg. Wydaje się zatem, że obecny trend spadkowy ma jeszcze potencjał i ceny borówek jeszcze spadną.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE