Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

A jak radzi sobie Alwa?

2019-12-02 20:45

Chociaż Alwa jest odmianą, która na co dzień jest często umieszczana w jednej grupie z pozostałymi „czerwonakami” – i to zarówno przez handlowców, jak i samych sadowników, to jednak konsekwentnie wybija się z tej grupy. Czynnikiem różnicującym jest tu cena.

Ceny Alwy utrzymują się bowiem na poziomie wyższym niż ceny pozostałych odmian czerwonych jabłek. Co ważne, ta różnica utrzymuje się w sezonach ‘tanich”, jak ten 2018/2019 i „drogich, jak ten 2017/2018. W perspektywie wieloletniej ceny hurtowe Alwy są średnio o 35 procent wyższe niż ceny innych „czerwoniaków”.

Jak to wygląda w tym roku? Znów mamy wyższe ceny tej odmiany. Obecnie w skupie jabłka Alwa kalibru 70+ są na poziomie 1,30-1,60 zł/kg, za ładnie wybarwione jabłko przyzwoitej jakości. To o 16-20 procent więcej niż inne czerwone odmiany, a więc na razie różnica jest poniżej średniej wieloletniej. Co więcej ceny tych jabłek wykazywały w listopadzie pewną tendencję do zniżki (jak w zasadzie wszystkie jabłka na polskim rynku). Pytanie czy ich ceny jeszcze spadną przed końcem starego roku?

Słowa kluczowe: jabłka, ceny jabłek, Alwa, owoce, ceny owoców
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE