Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Astronomiczne ceny Renety i Boskoopa

2017-11-28 18:05

Produkcja jabłek w Polsce jest w tegorocznym sezonie ograniczona, jednak także mocno zróżnicowana pod kątem poszczególnych odmian. Są bowiem odmiany, których podaż jest praktycznie równie wysoka co rok temu, ale są i takie które już dziś zaczynają znikać z rynku, a okres największego popytu na nie dopiero przed nami.

Do odmian, dla których sezon praktycznie już się kończy, a popyt jest na bardzo wysokim pułapie są kwaśne odmiany typu Reneta i Boskoopa. W tym roku wiosenny mróz bardzo przetrzebił kwatery tych odmian przez co zbiory były wyjątkowo ograniczone i dlatego już dziś trudno je kupić, a ceny szybują mocno w górę. Dziś za jabłka ww. odmian na lokalnych giełdach trzeba zapłacić od 42,00 do nawet 65,00 zł za skrzynkę, co daje astronomiczne ceny 2,80 – 4,33 zł za kilogram.

Ceny Boskoopa i Renety są wysokie, a patrząc na zainteresowanie tymi jabłkami i zbliżający się okres przedświąteczny nie ma złudzeń, że kolejne tygodnie przyniosą jeszcze większe zwyżki cenowe, nawet do 5,00 zł za kilogram.  

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE