Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Bardzo słabo

2016-09-14 14:35

Trwają zbiory kolejnych odmian jabłek, część z nich trafia do komór, jednak spora część bezpośrednio na rynek. Sadownicy próbują pozbyć się jabłek bezpośrednio po zbiorze obawiając się nadchodzącego sezonu i całkowitej nieopłacalności przechowywania. Niestety nie jest to wcale takie proste ponieważ popyt na owoce jest znikomy, a ceny są skrajnie niskie.

Za jabłka prosto z sadu odmian takich jak Lobo, Cortland, czy choćby Szampion w kalibrze 70+ można w chwili obecnej dostać od 50 do maksymalnie 70 groszy za kilogram, przy czym najwyższą kwotę można uzyskać tylko za jabłka dobrej jakości - przede wszystkim dobrze wybarwione. Niektóre firmy płacą 70 gorszy za kilogram za jabłka nieco większe, w kalibrze 75+ (Lobo, Cortland).

W przypadku jabłek odmiany Gala, które także od pewnego czasu są skupowane przez eksporterów i grupy producenckie, ceny wahają się w granicach 70 - 90 groszy za kilogram, przy czym wyższa cena obowiązuje już tylko dla czerwonych sportów tej odmiany.

Ceny jabłek są bardzo niskie i wygląda na to, że na razie nie ma co liczyć na więcej. Zainteresowanie owocami jest niewielkie i to też na razie się nie zmieni. O cenach na poziomie około złotówki (wielu sadowników mówi, że to bariera opłacalności i cena za którą sprzedaliby owoce), dziś można zapomnieć.  

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE