Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Belgia: na razie nie widać ograniczenia handlu z Rosją

Sytuacja na Ukrainie ma duży wpływ na europejski handel z Federacją Rosyjską – mówi Kris Wouters, przedstawiciel belgijskiej firmy handlowej zajmującej się eksportem owoców i warzyw, między innymi do Rosji. Do dziś nie zauważyłem jednak większych zmian w handlu z tym krajem. Wszystko uzależnione jest od tego jak rozwinie się sytuacja między Rosją a Unią Europejską w najbliższym czasie i czy wprowadzone zostaną obostrzenia względem tego kraju. Moim zdaniem jeśli Europa dalej będzie otwarcie wspierać Ukrainę i zrealizuje zamierzenia dotyczące sankcji, także i my możemy spodziewać się konsekwencji tych działań w postaci embarg – dodaje Kris Wouter.

Na razie handel owocami ze stroną rosyjską idzie bez większych problemów. W ciągu ostatnich dwóch tygodni belgijskiej firmie udało się na tamtejszy rynek sprzedać sporo jabłek i gruszek. Rosjanie zamawiają głównie owoce dobrej jakości, mimo, że ze względu na słaby kurs rubla do euro, ceny poszły w górę. Przedstawiciel belgijskiej firmy mówi, że istnieją jednak obawy, że sytuacja zaostrzy się i granice Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej zostaną zamknięte.

Wwóz wieprzowiny i ziemniaków już jest zabroniony, obawiamy się, że to samo stanie się i z innymi produktami rolnymi – mówi Kris Wouter. Dlatego już teraz poszukujemy alternatywnych rynków zbytu, nawet tak odległych jak Chiny – dodaje K. Wouter.

 

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE