Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Ceny Gali ani drgną

2014-02-11 18:27

Eksport jabłek w ostatnim czasie nieco przyspieszył i eksporterzy ruszyli na łowy. W kręgu ich zainteresowania znajdują się zarówno czerwoniaki w tym Idared, jak i jabłka odmian białych – Golden Delicious i Mutsu a także oczywiście Gala.

W przypadku tych pierwszych wzrost popytu wpłynął na ceny, które na początku lutego wzrosły w zależności od odmiany i warunków przechowywania od 10 do 30 groszy za kilogram. Wzrost, choć nieco mniejszy i bardziej incydentalny odnotowano także w przypadku odmian białych, których ceny (szczególnie Mutsu) dochodzą obecnie do 2,00 zł za kilogram. Jeśli jednak chodzi o Galę, pomimo wzrostu popytu na jabłka eksportowe, ceny dla tej odmiany od dłuższego czasu pozostają bez większych zmian.

Praktycznie od listopada Gala w kalibrze 65+ skupowana jest w cenie 1,60 – 1,80 zł/kg, natomiast Gala w większym kalibrze w cenie 1,80 – 2,20 zł/kg – oczywiście najdroższe są czerwone spory tej odmiany. Jedyne co się zmieniło od listopada to warunki przechowywania z których kupowane są jabłka tej odmiany. Dziś Galę na eksport można sprzedać tylko po KA.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE