Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Coraz częściej poszukiwany Idared z KA

2014-02-11 15:29

Chociaż na rynku jest jeszcze sporo Idareda z chłodni zwykłej, nie mówiąc już o przechowalniach w których także sadownicy mają jeszcze sporo jabłek tej odmiany, pierwsi eksporterzy zaczynają interesować się Idaredem z kontroli.

Na rynku zaczyna się przez to robić mały bałagan ponieważ są firmy, które potrafią kupować Idareda z różnych warunków przechowalniczych – od tego z przechowalni do tego z warunków kontrolowanej atmosfery, ale są i takie firmy które mają konkretnie sprecyzowane wymagania jakościowe co do kupowanych jabłek.

Pomimo, że Idared z kontroli kupowany jest drożej od tego z chłodni zwykłej i przechowalni – o około 20 – 30 groszy na kilogramie podaż tych owoców jest jeszcze niewielka. Sadownicy dość mocno zastanawiają się nad sprzedażą Idareda w cenie 1,20 zł/kg, bo tyle obecnie można dostać za tą odmianę z KA, licząc, że będzie można za nią dostać na wiosnę jeszcze więcej. W przypadku jabłek z przechowalni ceny owoców w kalibrze 70+ wahają się od 0,85 do 0,95 zł/kg, a za Idareda z chłodni zwykłej można dostać 1,00 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE