Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Ceny przemysłu bez większych zmian

2012-11-19 17:45

Co prawda jeszcze w weekend w niektórych sadach widać było jabłka na drzewach i krzątających się przy spadach pracowników, jednak już tylko w nielicznych. Generalnie zbiory przemysłu się skończyły, a i palety stojące na podwórkach zostały w większości opróżnione.

Dzisiejszy dzień, jak twierdzili skupiarze był „powolny i leniwy”. Dostawy przemysłu trafiały do skupów, ale w dużo mniejszym stopniu jak tydzień temu. Zmniejszenie dostaw nie wpłynęło na ceny jabłek przemysłowych. W niektórych firmach odnotowano tylko 1 groszowe spadki bądź zwyżki cenowe, generalnie jednak, w większości firm ceny od ostatnich dni zeszłego tygodnia ceny się nie zmieniły.

Dziś na Mazowszu ceny skupu przemysłu wahają się w granicach 43 do 45 groszy za kilogram. W woj. lubelskim za przemysł można dostać podobnie czyli 42 – 45 groszy/kg. W woj. łódzkim ceny przemysłu są bardzo zróżnicowane i wahają się od 40 do 45 groszy/kg. Na Podlasiu, w Małopolsce, czy w Wielkopolsce za jabłka przemysłowe skupy płacą od 35 do 42 groszy za kilogram. W okolicach Sandomierza po zeszłotygodniowym spadku cen, dziś niektóre firmy obniżyły ceny skupu o kolejny grosz i przemysł w tamtejszym regionie skupowany jest od 44 – 45 groszy/kg.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE