Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Jabłka przemysłowe coraz tańsze

2014-04-23 10:18

Z początkiem kwietnia ceny jabłek przemysłowych zaczęły spadać. W połowie kwietnia zwykły przemysł ustabilizował się na poziomie 30 groszy na kilogramie, natomiast za suchy przemysł można było dostać w granicach 35 – 36 groszy/kg, o czym pisał fresh-market.pl. Informowaliśmy przy tym, że przetwórnie w kwestii obniżek nie mówią ostatniego słowa i trzeba się liczyć z kolejnymi spadkami cen.

Długo na kolejne obniżki nie trzeba było czekać. Co prawda wielkość obniżki jaka ma miejsce w bieżącym tygodniu nie jest duża, jednak gdy dołoży się każdy obniżony grosz od początku kwietnia w niektórych skupach nie jest ona już wcale taka mała (nawet do 6 groszy na kilogramie).

Na razie ceny obniżyli pierwsi pośrednicy, trzeba jednak liczyć się z tym, że na zasadzie domina obniżka dosięgnie każdy skup handlujący jeszcze przemysłem. A jak to wygląda to obecnie cenowo? Firmy, które zdecydowały się na obniżkę płacą za zwykły przemysł 28 groszy/kg, są i takie, które płacą jeszcze mniej - 25 groszy/kg. Za suchy przemysł można dostać 34 – 35 groszy/kg.

Na rynku pozostały jeszcze firmy płacące 30 groszy za kilogram zwykłego przemysłu, jednak trzeba się spieszyć bo i w tych firmach cena może niedługo spaść o te kilka groszy. Za suchy przemysł u niektórych można wziąć jeszcze 38 groszy/kg, ale to już wyjątki.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE