Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Miała być podwyżka, a jest spadek

2012-10-08 14:37

W ubiegłym tygodniu ceny jabłek przemysłowych w niektórych firmach nieznacznie spadły. Około środy odnotowano obniżki na poziomie 1 – 2 groszy na kilogramie. Później sytuacja się ustabilizowała. Sadownicy liczyli, że początek bieżącego tygodnia przyniesie zwrot i ceny znów zaczną rosnąć. Z tego względu niektórzy nawet, w minionym tygodniu zaprzestali sypania licząc, że ten tydzień da im zarobić więcej.

Jak się okazało, nie dość, że ceny jabłek nie zaczęły rosnąć, to wręcz zaczęły spadać. Dziś w niektórych firmach odnotowano spadek cen przemysłu na poziomie 3 – 4 groszy na kilogramie.

Na Mazowszu – w rejonie Grójca jabłka przemysłowe skupowane są w cenie do 45 groszy za kilogram. Na północnym Mazowszu za jabłka przemysłowe można dostać do 42 groszy za kilogram. W okolicach Sandomierza w świętokrzyskim ceny jabłek przemysłowych wahają się w granicach 44 – 45 groszy za kilogram, a w Małopolsce, Wielkopolsce i na Podkarpaciu w graniach 35 – 40 groszy. Jedynie na Podlasiu i w kujawsko-pomorskim ceny skupu pozostały na poziomie z zeszłego tygodnia, choć tam i tak były one już najniższe w Polsce, a dziś wahają się od 25 do 35 groszy za kilogram.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE