Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Podtrzymują decyzję

2014-12-15 15:34

Już tydzień temu pośrednicy w skupie jabłek przemysłowych mówili, że skup przemysłu na ten rok zakończy się w połowie grudnia - w 51 tygodniu 2014 roku. Jak do tej pory skupiarze podtrzymują swoją decyzję i większość z nich planuje zakończyć pracę około 17 - 18 grudnia br. (środa - czwartek). Z dzisiejszych rozmów z właścicielami skupów wynika jednak, że niektóre firmy planują ostatnie jabłka kupić jeszcze w piątek, potem jednak i one zakończą pracę aż do pierwszych dni nowego roku. Przedłużenia skupu na przyszły tydzień raczej nie należy się spodziewać, gdyż ze względu na zamknięcie na okres świąteczny przetwórń, pośrednicy nie mieliby co zrobić z jabłkami. Możliwe natomiast, że niektóre skupy wznowią swoją działalność tuż przez nowym rokiem.

Prorocze okazały się także sugestie, że już do końca grudnia ceny jabłek przemysłowych nie zmienią się i jeśli nastąpią jakiekolwiek zmiany to dopiero po Nowym Roku. Na razie ostatnie kilka dni skupu będzie spokojne i ustabilizowane pod względem cen.

Od ponad tygodnia ceny jabłek przemysłowych wahają się w całym kraju od 17 do 27 groszy za kilogram. Na Mazowszu cena ustabilizowała się na poziomie 20 - 22 groszy/kg, w woj. łódzkim można trafić skupy płacące 23 grosze/kg, w okolicach Sandomierza jabłka przemysłowe skupowane są po 23 - 25 groszy/kg, a na Lubelszczyźnie, gdzie przez cały sezon było najdrożej wciąż jest dość wysoko, bo od 26 do 27 groszy/kg. W Małopolsce, już od kilku tygodni obowiązuje stała cena skupu 17 - 18 groszy za kilogram.

 

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE