Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Słaby popyt na Glostera

2019-04-26 17:36

Kolejne sezony pokazują, że uprawa jabłek odmiany Gloster to sprawa do poważnego przemyślenia. Czy jest to sezon niskiej podaży i wysokich cen, czy tak jak obecnie, sezon z ogromną nadpodażą, to Glostery pozostają w cenowym ogonku.

Co prawda w sezonie bieżącym można powiedzieć, że sytuacja względna jest lepsza niż rok temu. Wtedy Glostery były zauważalnie tańsze od takich odmian jak Jonagored. Pisaliśmy o tym na łamach portalu fresh-market.pl (patrz tutaj).

Teraz ceny Glosterów i Jonagoredów są na tym samym poziomie (patrz wykres poniżej). Jednak dla sadowników żadna to pociecha, skoro ten poziom dla obu porównywanych odmian jest dramatycznie niskie. Obecnie ceny tych jabłek (kaliber 70+) to w skupie 0,45 – 0,55 zł/kg, przy czym o te 0,55 jest bardzo trudno.

A popyt na jabłka jeszcze spada. Raz, że w towar w komorach jest coraz słabszy jakościowo, a dwa – mamy do czynienie ze spadkiem popytu, bo konsumenci zwracają się ku owocom sezonowym i w tej chwili ich uwaga skupia się coraz bardziej na truskawkach.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE