Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Wzrost zainteresowania Golden Deliciousem?

2012-05-08 11:25

Tak właśnie dzieje się z jabłkami Golden Delicious, których sytuacja przed długim weekendem majowym nie zapowiadała się za ciekawie. Cena zakupu dla tej odmiany zaczęła spadać, a popyt malał z każdym dniem.

Po majówce sytuacja diametralnie się zmieniła i Rosjanie znów składają zamówienia na jabłka Golden Delisiousem, a firmy eksportowe znów interesują się tą odmianą.

Po majowym weekendzie zaczęliśmy dostawać więcej zamówień na jabłka odmiany Golden Delicious. Popyt wzrósł jednak mamy problemy z zakupem tej odmiany, bo podaż jest już niewielka. Większość sadowników z obawy przed spadkiem cen i brakiem zbytu sprzedała Goldena już w kwietniu. A cena w ostatnich dniach nie spadła a wręcz wzrosła o jakieś 10 - 20 groszy – mówi eksporter z okolic Grójca.

Wzrost popytu na jabłka Golden Delicious i obniżona podaż faktycznie w ostatnich dniach wpłynęły na ceny skupu tej odmiany. W chwili obecnej Golden Deliciousa można sprzedać w cenie od 1,70 do 1,90 zł/kg netto – owoce w kalibrze 70+, choć są firmy, które wciąż płacą za niego 1,60 zł/kg, a część firm w ogóle zrezygnowała z wystawiania oficjalnych cen dla tej odmiany. Oferują za jabłka cenę wynegocjowaną w zależności od jakości owoców.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE