Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Zróżnicowanie cenowe na Broniszach

2016-04-04 11:05

Ceny jabłek deserowych na podwarszawskich Broniszach jest zróżnicowane. Są odmiany, które cieszą się większym zainteresowaniem, ale są i takie z którymi trzeba dość długo stać. Najczęściej kupujący pytają się o najpopularniejszą chyba wśród warszawskich konsumentów odmianę - Cortlanda. Spory choć już nie taki duży jak w przypadku Cortlanda, popyt notuje się także na Lobo, Alwę oraz na twardego Szampiona. Pozostałe odmiany cieszą się nieco mniejszym zainteresowaniem, choć wszystko zależy jeszcze od jakości oferowanych owoców.

Piękny Cortland, w nie za dużym kalibrze, ładnie wybarwiony z kontroli dochodzi cenowo do 30,00 zł za skrzynkę, a już słabsze jakościowo jabłka tej odmiany można kupić od zaledwie 15,00 zł za skrzynkę. W przypadku Lobo czy Alwy ceny wahają się od 15,00 do 27,00 zł za skrzynkę. Drogi jest także ładny Golden Delicious, którego zakup to wydatek nawet 28,00 zł za skrzynkę. Gala kosztuje od 15,00 do 23,00 zł za skrzynkę.

Pozostałe odmiany, praktycznie od Ligola do Glostera oferowane są w przybliżonych widełkach cenowych. Drobne, słabsze jakościowo jabłka można kupić już od 12,00 zł za skrzynkę, natomiast najpiękniejsze egzemplarze dochodzą do 20,00 - 22,00 zł za skrzynkę.

Kupujący poszukują już tylko praktycznie jabłek z warunków kontrolowanej atmosfery, owoców z chłodni zwykłej pozbyć się jest coraz trudniej, tym bardziej że temperatura na dworze rośnie i jabłka tego typu leżąc kilka dni na słońcu zamieniają się szybko w błoto.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE