Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Szokujące ceny maliny przemysłowej

2012-06-22 09:32

Niedawno rozpoczęły się zbiory letnich odmian malin. Prócz owoców typowo deserowych, pierwsi plantatorzy z rejonu lubelskiego zbierają maliny przemysłowe. Zakładali, że przy tak niskich zbiorach truskawek i tak naprawdę niższych od zeszłorocznych zbiorach malin, w tym roku cena malin przemysłowych będzie dość wysoka. Niestety ich nadzieje okazały się płonne i pierwsze ceny wystawione przez pośredników po prostu ich zszokowały.

To chyba jest jakiś żart. Wszystko drożeje na każdym etapie produkcji, a ceny malin przemysłowych z roku na rok są coraz niższe. Skończy się na tym, że plantatorzy zrezygnują z produkcji malin i przetwórcy soki będą robić tylko z syntetyków, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie produkował za takie psie pieniądze. Ja coraz bardziej myślę nad rezygnacją – mówi producent z okolic Opola Lubelskiego.

Pierwsze ceny wystawione na maliny PW, porównując je do zeszłorocznych, faktycznie mogą zszokować. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca zeszłego roku pierwsze maliny przemysłowe w rejonie lubelskiego kupowane były w cenie: za maliny na pulpę od 2,50 do 2,70 zł/kg, a za maliny ekstra od 3,00 do 3,40 zł/kg. W roku 2010 ceny były jeszcze wyższe - 2,90 – 3,30 zł/kg płacono za maliny na pulpę, a 4,00 – 4,50 zł/kg za maliny kl. extra. Tegoroczna cena 1,80 – 2,00 zł/kg za maliny na pulpę i 2,70 – 3,20 zł/kg za maliny kl. extra naprawdę może podirytować.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE