Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Mandarynki – Hiszpania wraca do gry

2020-09-18 09:00

Największa dostępność i najwyższa podaż mandarynek to okres późnej jesieni i zimy. Mandarynki to jedne z najpopularniejszych wśród polskich konsumentów owoców okresu bożonarodzeniowego. Teraz, w końcówce lata na polskim rynku jest ich niewiele i są relatywnie drogie, bo w okresie letnim trzeba je sprowadzać z południowej półkuli.

Obecne ceny mandarynek w ofertach polskich importerów to poziom 5,00-8,00 zł/kg, jeśli chodzi o handel na większą skalę. Z jakością bywa różnie. W małym hurcie ceny tych owoców potrafią przekroczyć 10 zł/kg, ale to już są owoce najlepszej jakości i dużych kalibrów. Tegoroczne ceny w okresie letnim były wyższe od tych z zeszłego roku przeciętnie, ale tylko o 8-10 procent. W porównaniu do tych sprzed dwóch lat były nawet nieco niższe – o około 4 procent.

Dla polskich miłośników mandarynek mamy natomiast dobrą wiadomość – Hiszpania wraca właśnie do gry w tym segmencie rynku owoców. Pierwsze partie mandarynek zostały już z Hiszpanii wyeksportowane (jak zawsze trafiły one do Holandii). Są nieco droższe niż w zeszłym roku, a to dlatego, że popyt na nie w Europie jest wysoki. Za to jak na wczesne odmiany są wyjątkowo dobrej jakości.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE