Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Powoli i ociężale ruszyła machina…

2016-07-07 18:30

Podaż porzeczek jest nieduża. Susza ogranicza produkcję. Sytuacja na plantacjach miała przełożyć się na ceny, które finalnie miały zacząć rosnąć. I tak też się stało, jednak nie do końca. Plantatorzy liczyli bowiem, że trend zwyżkowy ruszy jak z kopyta i jeszcze w tym tygodniu ceny porzeczek wzrosną co najmniej do złotówki za kilogram.

Niestety zwyżki są bardzo niewielkie i cenom daleko jeszcze do upragnionego pułapu. W ostatnich dniach zwyżka była na poziomie kolejnych 10 groszy na kilogramie i na razie tak zostało. Obecnie za porzeczki na tłoczenie w tzw. kisten można dostać od 60 do maksymalnie 70 groszy za kilogram. Porzeczki na mrożenie, w skrzyneczki, skupowane są w cenie od 70 go 85 groszy za kilogram - ceny u pośredników na Mazowszu, w woj. łódzkim oraz na Lubelszczyźnie.

Ceny są wyższe niż na początku sezonu i dużo wyższe w porównaniu do ubiegłego roku. Do akceptowalnego poziomu brakuje im jeszcze kilkudziesięciu groszy. Może przyszły tydzień przyniesie kolejne zwyżki - takie przynajmniej sygnały docierają od pośredników.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE