Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Czy kogoś zaskoczyła końcówka sezonu?

2014-06-25 15:17

Sezon truskawkowy dobiega końca. Dla niektórych plantatorów skończył się już dawno, niektórzy będą zbierać owoce jeszcze do końca czerwca. W lipcu na rynek będą trafiać ostatnie niedobitki i to tylko na giełdy, bo o handlu przemysłem będzie można już zapomnieć. Firmy pośredniczące w handlu truskawką planują zakończyć skup z końcem bieżącego tygodnia, przetwórnie także powoli „przestawiają” się na porzeczki.

Ostatnie dni zgodnie z przewidywaniami, w przypadku truskawek odszypułkowanych na mrożenie przyniosły, spadki cen średnio o 30 groszy na kilogramie. Dziś większość skupów oferuje za owoce tego typu 4,00 zł za łubiankę (2,00 zł/kg), a są i takie firmy, które płacą znacznie mniej, bo 3,70 – 3,80 zł/łubianka (1,85 – 1,90 zł/kg). Warto jednak poszukać w terenie skupów, w których cena zatrzymała się na pułapie poniedziałkowym. Można wówczas otrzymać do 4,60 zł/kg za łubiankę (2,30 zł/kg).

W przypadku truskawek z szypułką na pulpę ceny utrzymują się na stabilnym poziomie praktycznie przełomu tygodnia i patrząc na szybko postępujący sezon, wygląda na to, że na tym pułapie pozostaną już do końca. A na dzień dzisiejszy za truskawki przemysłowe z szypułką można dostać od 1,00 do 1,20 zł/kg.

Zostało kilka dni handlu truskawkami. Nie należy się spodziewać już jakichkolwiek, większych zmian. Korekty cenowe w dół mogą dokonać tylko ci pośrednicy, którzy do dziś oferowali za truskawki więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o truskawki odszypułkowane. To może być zatem ostatnia okazja do sprzedaży truskawek w cenie 2,20 – 2,30 zł za kilogram.


Zobacz też: ceny hurtowe oraz ceny ze skupów i przetwórń.

 

 

 


 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE