Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Truskawki tanieją, truskawki drożeją

2014-06-23 16:19

W przypadku truskawek odszypułkowanych na mrożenie od ostatnich dni ubiegłego tygodnia notuje się zniżkowy trend cenowy, który pogłębia się coraz mocniej. Jeszcze w piątek zeszłego tygodnia sporo firm płaciło za łubiankę 5,00 zł czyli 2,50 zł/kg, dziś praktycznie wszystkie firmy płacą poniżej tej wartości, tj. od 4,20 do maksymalnie 4,80 zł za łubiankę (2,10 – 2,40 zł/kg).

Truskawki z szypułką na pulpę dla odmiany, utrzymują się w stabilnych cenach i od drugiej połowy ubiegłego tygodnia można za nie dostać 1,10 – 1,20 zł/kg.

Truskawek na rynku jest jeszcze sporo, jednak coraz mniej owoców nadaje się na eksport. Pogarszająca się jakość wpływa na podaż, a ta z kolei na ceny owoców. W przypadku truskawek eksportowych trend jest zwyżkowy a handel nimi coraz bardziej kłopotliwy. Za ładne jakościowo owoce odmiany Marmolada czy Roxana można dostać od 3,50 do nawet 4,50 zł/kg. Są firmy które kupują i inne odmiany – Clery, czy Elsanta i za towar w klasie super extra gotowe są zapłacić nawet ponad 10,00 zł za kilogram (owoce są układana, pakowane w 500 g opakowania).

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE