Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Sezon szybko się skończy?

2017-06-29 17:23

Plantatorzy truskawek twierdzą, że sytuacja na rynku tych owoców w najbliższym czasie zacznie się zmieniać. A dlaczego? Wszystko przez pogodę! Padające ostatnio ulewne deszcze nie rozpieszczają producentów, którzy wyraźnie podkreślają, że jeszcze kilka takich dni z nawałnicami przeplatanych upałem, a truskawki po prostu spłynął z pola z deszczem i nie będzie już co zbierać nawet na przemysł.

Biorąc pod uwagę prognozy na najbliższe dni, a burzowa pogoda ma utrzymać się do weekendu, faktycznie kampania truskawkowa może szybko się skończyć. Już teraz kupujący owoce deserowe narzekają, że owoce nie są takie jak jeszcze przed tygodniem - nie są już takie „suche” i „jędrne” a handel nimi nie należy do najłatwiejszych bo szybko ulegają gniciu.

Słabsza jakość przekłada się na ceny, które w przypadku handlu giełdowego w ostatnich dniach nieznacznie spadły. Dziś na Goławińskiej Giełdzie ładne truskawki Marmolada czy Roksana sprzedający życzą sobie od 11,00 do maksymalnie 12,00 zł za łubiankę (5,50 - 6,00 zł/kg). W przypadku pozostałych owoców ceny wahają się od 10,00 do 11,00 zł za łubiankę (5,00 - 5,50 zł/kg).

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE