Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Truskawki powtarzające już na rynku

2014-07-22 11:47

Sezon truskawkowy tak naprawdę nie kończy się w lipcu. Jak co roku po krótkiej przerwie na rynek zaczynają trafiać pierwsze owoce odmian tzw. powtarzających, takich jak Elsanta, Selva czy Elvie. Jeszcze kilka lat temu większość owoców trafiała na rynki zagraniczne, jednak ze względu na coraz większe zainteresowanie tym gatunkiem ze strony producentów a tym samym rosnącą podażą truskawek, owoce te coraz łatwiej dostępne są na lokalnych rynkach.

W tym roku sezon na truskawki powtarzające już się rozpoczął. Owoce można kupić na większości giełd w kraju. Ze względu na bardziej skomplikowaną i zdecydowanie droższą produkcję ceny owoców odmian powtarzających są dużo wyższe od cen truskawek tradycyjnych. Wyższa jest jednak ich jakość.

W chwili obecnej producenci truskawek powtarzających otrzymują za owoce w kalibrze od 25+ od 6,00 do 13,00 zł/kg. Podobne ceny obowiązują na giełdach na rynku krajowym. Truskawki o nieco mniejszym kalibrze sprzedawane są w cenie od 6,00 do 8,00 zł/kg, natomiast owoce o dużym kalibrze kosztują od 8,00 do nawet 12,00 zł/kg.

To dopiero początek sezonu i istnieje szansa w najbliższym czasie na spadki cen. Nie należy jednak liczyć na jakieś spektakularne obniżki, ceny mogą opaść co najwyżej o 1,00, maksymalnie 2,00 zł na kilogramie.
 

 

 

 

 

Słowa kluczowe: truskawki, cena truskawek, Elsanta, Selva, Elvie
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE