Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2074 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ceny sałaty lodowej szybko nie spadną

  |   Źródło:
Szkody, jakie mróz wyrządził w uprawach sałaty lodowej są bardzo duże. Z tego powodu upłynie sporo czasu zanim podaż tego warzywa wzrośnie.

     To, że straty w hiszpańskich uprawach sałaty lodowej okazały się naprawdę znaczące szybko znalazło przełożenie na podaż i ceny. Dostawy sałaty na rynek spadły dramatycznie. Hiszpanom trudno jest wypełnić zobowiązania kontraktowe. Sałaty do sprzedaży z wolnej ręki niemal nie starcza.

     Dlatego skala wzrostu cen była tak duża i gwałtowna. Hurtowe ceny sałaty są obecnie na poziomie 10 euro/karton 10 szt. Na polskim rynku ceny są na poziomie 50 – 60 zł/karton 10 szt. Oczywiście tak wysokie ceny wpłynęły na spadek popytu, jednak sałaty lodowej jest i tak mało.

     Ograniczenia w podaży sałaty, na tak znaczącym poziomie, jeszcze potrwają. Jest to problem, którego nie da się rozwiązać w krótkim okresie czasu. Dlatego prognozy mówią o tym, że w najbliższych tygodniach ceny sałaty lodowej z Hiszpanii pozostaną na wysokim poziomie.

Podobne
Kosmiczne ceny sałaty importowanej
2012-02-16 22:33
Kosmiczne ceny sałaty importowanej
Mróz i śnieg spowodowały poważne straty w uprawach warzyw w Hiszpanii i we Włoszech. Wiadomo było, że odbije się to na cenach importu, ale skala podwyżek i tak robi wrażenie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.