Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Co nowego na zielonym rynku?

  |  

W spółdzielniach ogrodniczych zmniejszył się skup fasoli szparagowej, natomiast jej ceny wzrosły o 20 proc. w porównaniu z minionym tygodniem (do 2,60 zł/kg).

Aktualnie potaniała większość warzyw skupowanych przez spółdzielnie ogrodnicze, takich jak: cebula, kapusta biała, czerwona, włoska, kalafiory, brokuły, pietruszka, selery, sałata, warzywa pęczkowe (szczypiorek, natka).

Mniej niż w poprzednim tygodniu płacono też za pieczarki, ziemniaki, jabłka deserowe, przemysłowe i śliwki.

Niestety, w dalszym ciągu drożeją warzywa ciepłolubne (oprócz ogórków). Spośród innych gatunków zdrożała również: kapusta pekińska i gruszki. Nie zmieniła się natomiast cena porów i kapusty kwaszonej.

Źródło: fresh-market.pl na podstawie danych ZEO IERiGŻ-PIB

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.