Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 23 września 2020. Od wczoraj dodano 3145 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Drogie warzywa na zimę?

Drogie warzywa na zimę?

  |   Źródło:
Wyjątkowo deszczowa pogoda w lecie mocno dała się we znaki warzywom na polach. Tak duże nawilgocenie upraw sprawiło, iż warzywa są wyjątkowo podatne na uszkodzenia i choroby. W wielu rejonach kraju duża część upraw po prostu gnije.

 Warunki zbioru są i pozostaną bardzo trudne. Niewątpliwie odbije się to na jakości przechowalniczej warzyw. Straty w przechowalnictwie zapewne będą wyższe od przeciętnych. Jeśli będą dużo wyższe to w zimie może się okazać, że warzyw brakuje, a wtedy ich ceny zaczną rosnąć. Coraz większa liczba producentów przyznaje, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Będzie to oznaczać, że po pierwszej części sezonu, kiedy to ceny spadały do rekordowo niskich poziomów, druga część sezonu upłynie pod znakiem szybko malejącej podaży i szybko rosnących cen.

Słowa kluczowe: warzywa, jakość warzyw

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.