Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Wykopki w muzeum

2007-08-16 00:00
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza w pierwszych dniach września na "wykopki’’. Celem imprezy ma być przybliżenie jesiennych prac polowych, wykonywanych w XIX i na początku XX wieku.

Za tło pokazów posłuży wieś mazowiecka przełomu XIX i XX wieku. Pracownicy Muzeum planują  prezentację tradycyjnych  metody zbioru ziemniaków, tj.: wykopywanie motyką, zbiór kopaczką konną, jak również pokaz sortowania ziemniaków.

W wybranych zagrodach wiejskich zwiedzający będą mogli obserwować proces gręplowania owczej wełny za pomocą gręplarni mechanicznej oraz ręcznych grępli (szczotek), przędzenia wełny na kołowrotku, kręcenia powrozów, a także międlenia i rafowania lnu.

Pozostałe atrakcje to m.in.: kiszenie kapusty w drewnianej beczce, kosztowanie kiszonych ogórków, kiermasz ziemiopłodów oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami. Czas umilą regionalne zespoły folklorystyczne.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa okolicznościowa „Maszyny i narzędzia rolnicze na Mazowszu w XIX i XX wieku”. Pokazane zostaną urządzenia do uprawy i zbioru zbóż, ziemiopłodów (buraków, ziemniaków).Źródło: fresh-market.pl, na podstawie WOP i PPR
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem