Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

IX KRAJOWE DNI OGRODNIKA

2007-08-07 00:00

8 i 9 września b.r. w Gołuchowie koło Kalisza (woj. wielkopolskie) odbędą się IX Krajowe Dni Ogrodnika. Organizatorami imprezy są: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa (oddział w Kaliszu) i Polski Związek Ogrodniczy.

Krajowe Dni Ogrodnika to impreza wystawiennicza o charakterze promocyjno-konsultacyjnym przeznaczona dla ogrodników uprawiających warzywa i rośliny ozdobne w gruncie i pod osłonami, plantatorów roślin jagodowych, sadowników, szkółkarzy, punktów zaopatrzenia ogrodniczego i doradców.

Są to największe targi specjalistyczne o zasięgu krajowym, dla ogrodników. Od roku 2007, Krajowe Dni Ogrodnika będą się odbywały w Gołuchowie ok. 17 km od Kalisza, na terenie Ośrodka Kultury Leśnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Czartoryskich i pięknego parku arboretum (dotychczas były w Tłokini Kościelnej).

Formuła targów nie obejmuje żadnej sprzedaży kiermaszowej. W b.r. udział weźmie około 200 czołowych firm - prezentujących najnowsze technologie i środki produkcji i dla ogrodnictwa m.in. takie jak: nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, stymulatory wzrostu, ciągniki i nowoczesne maszyny ogrodnicze, wyposażenia przechowalni i chłodni, podłoża, systemy nawadniania, fertygacji, doświetlania, urządzenia sortujące i pakujące, mierniki, automatyka szklarniowa, konstrukcje, zasłony, szkło, folie, urządzenia ciepłownicze, włókniny oraz wiele innych. Ofertę przedstawią firmy produkujące sadzonki roślin jagodowych, ozdobnych uprawianych pod osłonami i sadowniczych.

Podczas IX Krajowych Dni Ogrodnika będą wykłady specjalistyczne i bezpośrednie konsultacje z udziałem wielu fachowców. W spotkaniach wezmą udział naukowcy między innymi z Akademii Rolniczych, Instytutu Warzywnictwa oraz Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach. Będzie możliwość nabycia najnowszych publikacji u przedstawicieli wydawnictw fachowych: m.in. HORTPRESS, PLANTPRESS, Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

Jest to IX spotkanie tego rodzaju, w ubiegłym roku uczestniczyło w nim 175 firm, imprezę odwiedziło też kilka tysięcy ogrodników oraz fachowców z branży ogrodniczej z całego kraju i zagranicy. Corocznie zwiększa się ilość firm biorących udział w tych targach, oraz wielkość ekspozycji.

W tym roku do programu imprezy zostanie wprowadzony finał, organizowanego po raz pierwszy konkursu o zasięgu ogólnokrajowym "WZOROWY OGRODNIK" w 5 kategoriach (warzywnictwo pod osłonami, rośliny ozdobne pod osłonami, warzywnictwo gruntowe, sadownictwo, szkółkarstwo roślin ozdobne). Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetkami z brązu, pozostali finaliści otrzymają trwałe dyplomy w postaci grawertonów.

Patronat medialny:
TVP-1, Radio-Eska, Hortpress, Głos Wielkopolski, fresh-market.pl

Zobacz więcej informacji na oficjalnej stronie IX Krajowych Dni Ogrodnika 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem