Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

PROW dopiero we wrześniu?

2007-06-20 00:00

Możliwe, że zatwierdzenie przez Komisję Europejską polskiego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) zostanie odłożone w czasie.

Bruksela ma wątpliwości odnośnie naszych propozycji podziału unijnych pieniędzy na lata 2007-13.
Komisja Europejska zgłosiła sporo uwag, dlatego resort rolnictwa będzie musiał jeszcze popracować nad stroną merytoryczną programu.

To z kolei może oznaczać przesunięcie PROW-u aż na wrzesień. Rolnicy i mieszkańcy wsi, którzy z niecierpliwością oczekują terminu składania wniosków o dotacje, byliby bardzo niepocieszeni.

Prawdopodobnie wielu młodych gospodarzy będzie musiało obejść się smakiem, gdyż przestaną spełniać warunki programu.

Mniej pieniędzy dostaną też ci, którzy chcą przejść na renty strukturalne. Wysokość składek zmniejszy się, a każdy miesiąc zwłoki automatycznie skróci okres pobierania świadczenia.

Narzekają również pozostali, chętni do skorzystania z unijnych środków. Wiele osób musi odłożyć realizację własnych planów inwestycyjnych na później, co niesie ze sobą straty.

Rolnicy uwierzyli w ubiegłoroczne, stanowcze zapewnienia wicepremiera A. Leppera, że ARMiR będzie przyjmować wnioski już wiosną. Tymczasem Agencja - główny wykonawca i płatnik PROW-u - nadal nie otrzymał akredytacji na to zadanie.Źródło: fresh-market.pl, za PPR

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem